Verše, které změnily Ameriku. Před 170 lety vyšla Stébla trávy
Před 170 lety vyšla první sbírka básní Walta Whitmana. Stébla trávy se stala manifestem americké poezie.
Před 170 lety vyšla první sbírka básní Walta Whitmana. Stébla trávy se stala manifestem americké poezie.
Národní muzeum otevírá výstavu Pravěká dobrodružství Eduarda Štorcha, která spojuje svět literatury, archeologie a vzdělávání.
Jestliže je nějaký starověký faraon celebritou, je to právě Tutanchamon, ve své době velmi mladý a nepříliš významný vládce. Poklady z jeho hroby, které zacloumaly moderní archeologií budou ještě pár dní k vidění v Praze.
Co se honilo v hlavě spisovatele Jaroslava Foglara, když začal psát slavné Rychlé šípy? Odpověď na to dá druhý dále jeho deníků.
Kulturní sektor v Česku se v roce 2023 dál zotavoval z pandemie. Výdaje na kulturu vzrostly o pět procent na celkových 343,7 miliardy korun
Velkoformátová malba na jednom z domů v ulici Milady Horákové zachycuje podobu významné české právničky, političky a oběti komunistického režimu.
V Historické budově Národního muzea byla 27. května otevřena výstava Knihy poŠalamounsku, která připomíná tvorbu manželů Jiřího a Evy Šalamounových, významných českých knižních ilustrátorů.
Přestože byl Vítězslav Nezval kovaným komunistou, věřil také astrologii. Z hvězd dokonce vyčetl vlastní smrt, což byla jeho věštba, která se do puntíku splnila.
Literární ceny Magnesia Litera opět vyzdvihly to nejzajímavější, co česká knižní scéna za uplynulý rok nabídla. Hlavní cenu si odnesl román Letnice.
Národopisné muzeum v Kinského zahradě otevřelo své brány pro návštěvníky a přichází s dvěma novými výstavami, které odhalují fascinující aspekty české lidové kultury.