Zvrat v požáru Českého Švýcarska. Obviněný odvolal přiznání

Zapálil České Švýcarsko skutečně muž, který trpí psychickými problémy, nebo je pachatelem někdo jiný? Muž, který je z činu obviněný, se před časem přiznal. Teď ale svou původní výpověď odvolal.

Image

Takto to vypadalo loni v létě v Českém Švýcarsku.
Zdroj: Ústecký kraj

  • Takto to vypadalo loni v létě v Českém Švýcarsku.
  • Zdroj: Ústecký kraj

Přestože se 36letý muž sám udal na policii s tím, že právě on stojí za obřím požárem Českého Švýcarska z loňského léta, nyní svou původní výpověď odvolal. „Klient trvá na tom, že České Švýcarsko nezapálil,“ uvedl jeho advokát Vít Pavko. Na jeho současné situaci ale tato skutečnost nic nemění. Státní zástupce navrhl ponechání obviněného ve vazbě a soud tento návrh přijal.

Obvinění někdejšího dobrovolného strážce parku České Švýcarsko padlo na začátku listopadu. Klade mu za vinu, že úmyslně založil požár v době velkého sucha, což přispělo k jeho rychlému šíření. Plameny napáchaly škody zhruba za 350 milionů korun. Podle dřívější výpovědi obviněného za vše mohly hlasy, které slyšel ve své hlavě, a které jej k požáru nabádaly.

Kromě Českého Švýcarska se 36letý muž doznal i k tomu, že zapálil rozhlednu Vlčí Hora na Děčínsku. K tomuto případu nyní zatím mlčí.

Autor: Jan Skala

Související

8551686577_1dd3ec8547_b
Zahraniční Fauna

Soud v Indii nařídil změnit jména lvů, prý jsou urážkou hinduistické víry

profimedia-0804560737
Krimi

Zabil jsem ty lidi, řekl Kanaďan a za smrt muslimů dostal doživotí

profimedia-0849543300
Zahraniční

Valencie po požáru bytového domu hlásí čtyři mrtvé. Číslo však může ještě stoupat

Jiří_Vondráček
Domácí

Obvinění jsou absurdní, tvrdí Vondráček o žalobě jeho sestry Heleny