pátek 14. června 2024

Zastupitelstvo Novotného podrželo. Opozice jej vnímá jako ostudu Řeporyjí

Pokus o svržení Pavla Novotného z křesla starosty pražských Řeporyjí nevyšel. I přes mediální excesy, leckdy na hraně zákona, pro jeho odvolání hlasovali pouze čtyři zastupitelé.

347246530_3356862104566114_8795066839536026191_n

Opozice usiluje od odvolání Pavla Novotného z funkce řeporyjského starosty.
Zdroj: Facebook/Pavel Novotný

  • Opozice usiluje od odvolání Pavla Novotného z funkce řeporyjského starosty.
  • Zdroj: Facebook/Pavel Novotný

Přestože Pavel Novotný by mohl kvůli svým letitým problémům s nevhodným chováním přijít o místo v ODS, na řeporyjské radnici se udržel. Ačkoliv od hnutí Nezávislí pro Řeporyje vzešla iniciativa směřující k jeho odvolání, nakonec opoziční zastupitelé potřebný počet hlasů nenašli.

Řeporyjská opozice na internetu rozjela iniciativu, kterou vysvětluje slovy: „Novotný je hulvát. Novotný je feťák. Novotný je lhář a manipulátor. Novotný je trestanec. Řeporyje jsou za poslední roky známy jen hanebným chováním pana Novotného na postu starosty. Novotný nevykonává svou funkci v zájmu obce Řeporyje a porušuje tím svůj slib zastupitele!“.

Nezávislí pro Řeporyje také vyjmenovávají několik bodů, kvůli kterým by měl bývalý bulvární novinář ze starostovského místa okamžitě odejít. Kromě známých mediálních přestřelek argumentují tím, že není dobrým příkladem pro tamní děti a především neschopností vykonávat funkci starosty, protože do obce se v současné době neinvestují žádné peníze a neexistuje ani strategický plán rozvoje. Hnutí však má v zastupitelstvu menšinu, a proto se počítá s tím, že alespoň na lokální úrovni ODS Novotného zatím podrží.

Zda však zůstane členem této vládní strany, není zatím jasné. O jeho osudu by měl rozhodnout stranický kongres 11. června, ale například ministr financí Zbyněk Stanjura uvedl, že by Novotného odchod ze strany uvítal. Řeporyjský starosta uvedl, že tak učiní, až jej k tomu vyzve předseda Petr Fiala. Ten však zatím mlčí.

Autor: Jan Skala

Související

Sub-saharan-migrant-women
Zahraniční

Kritizovaný migrační pakt začíná platit. Naplno se projeví za dva roky

leopard2A7V-scaled
Domácí

Česká armáda nahradí sovětské tanky německými. Přijde to na 52 miliard

profimedia-0877371241
Domácí Česká politika

Vláda chce schválit korespondenční volbu. Svolala mimořádnou schůzi

Dva nesmiřitelní protivníci, Pavel Novotný a Kateřina Konečná, se potkají u soudu.
Domácí

Konečná podá žalobu na Novotného. Ten jí vyhrožoval na sociálních sítích