Vrah, sadista a pedofil. Brány vězení opustil muž, co o vlásek unikl trestu smrti

Ačkoliv mu hrozil trest smrti, je dnes odsouzený sadistický pedofil a bestiální vrah Zdeněk Moré na svobodě. Podle soudu byla jeho léčba účinná a další pobyt za mřížemi není nutný.

df7z8gh-690

Zdeněk Moré na snímku z devadesátých let.
Zdroj: Kriminalistický ústav

  • Zdeněk Moré na snímku z devadesátých let.
  • Zdroj: Kriminalistický ústav

Pokud by v roce 1990 tehdejší prezident Václav Havel nepodepsal zákon, jímž zrušil trest smrti, patřilo by dnes jméno Zdeněk Moré pouze do učebnic dějin kriminalistiky. Ale protože se tak stalo, je Moré stále mezi živými a dokonce už i opustil vězeňskou celu, kde si za celý svůj život odseděl celkem 53 let. Nejprve za krádeže a vloupání, ale 7. června 1989 spáchal ten nejotřesnější čin, vraždu 11leté holčičky, za což nad ním visela oprátka. Původně vynesený rozsudek trestu smrti ale nakonec soud změnil na doživotí, aby jej pak snížil na 25 let a nařídil rovněž psychiatrickou léčbu. Ta podle Obvodního soudu pro Prahu 8 splnila svůj účel a není důvod odsouzence držet dále za mřížemi.

Svou oběť si Moré vyhlédl v pražském sadě, kam se 11letá Hanička vydala trhat třešně. Pohled na děvče na žebříku jej podle jeho tehdejší výpovědi vzrušil natolik, že už si nemohl pomoci. Dívku strhl ze žebříku, brutálně ji znásilnil a nakonec podřízl sadařským nožem. Nad mrtvým tělem pak začal onanovat a následně jej odtáhl do nedalekého křoví a nůž hodil do potoka. Mrtvolu dívky pak objevil její spolužák.

Morému, jehož znalci popisují jako sexuálního devianta, které vzrušuje pohled na krev, je nyní 75 let. Obvodní soud na Praze 8 ho propustil 13. září z psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Autor: Jan Skala

Související

železnice
Domácí

Vlakové spojení mezi Kolínem a Prahou se zlepší

YXJ0aWNsZU1haW4vMjc1NjUx
Film a TV

Skutečné příběhy vrahů fascinují. Stodolovi jdou do kin

428433341_7888101084533743_7061345983840848821_n
Domácí Video

Thor musí vyklidit smrdutý petiční squat. Tvrdí, že jde o politický proces

Bývalý americký prezident Bill Clinton. Foto z roku 2016
Domácí Česká politika

Bill Clinton přijede do Prahy. Přijal pozvání Petra Pavla