pátek 14. června 2024

Ve Sberbank leží dvě miliardy, o které se nikdo nehlásí. Na výplatu je měsíc

Na českých kontech zkrachovalé ruské banky Sberbank leží ještě bezmála dvě miliardy korun. O ty se však už nikdo nehlásí.

Sberbank_Praha_5,_Smíchov_01

Klienti zkrachovalé Sberbank dostávají své peníze zpět.
Zdroj: Wikipedia

  • Klienti zkrachovalé Sberbank dostávají své peníze zpět.
  • Zdroj: Wikipedia

Do 14. června zbývá čas věřitelům zkrachovalé ruské banky Sberbank na výplatu svých peněz. Zatím se podařilo vyplatit zhruba devět tisíc věřitelů, ačkoliv původně se jich o svůj nárok hlásilo přes 15 tisíc. Mezi zmíněných devět tisíc lidí se zatím rozdělilo zhruba 95 procent všech peněz, které ve Sberbank zbyly. Ovšem správkyně insolvenční podstaty upozorňuje, že v bance leží bezmála ještě dva miliony korun, o které se už nikdo nehlásí.

Insolvenční soud už několikrát prodlužoval termín, ve kterém si lidé o peníze ze zkrachovalého ruského institutu mohli požádat. Nynější prodloužení na 14. června je však už konečné. Většina věřitelů, kteří si o své peníze dosud nepožádali měla v bance zhruba do tisíc korun. Podle odborníků proto nemají důvod o tyto částky žádat.

Sberbank v České republice padla takřka okamžitě po ruské invazi na Ukrajinu. Klienti ihned začali vybírat své peníze v obavě, co se s bankou stane. Ta reagovala uzavřením všech poboček a vypnutím digitálního bankovnictví. Česká národní banka jí nakonec odebrala licenci.

Autor: Jan Skala

Související

petrohr
Zahraniční Video

Oslavu Dne Ruska pojali svérázně, USA přidaly dárek – nové sankce

profimedia-0879631962
Zahraniční

Zelenskyj a Biden podepsali klíčovou desetiletou dohodu na summitu G7

GP9xs_sWYAAXXPw
Zahraniční

Amerika dala, Španělé ne. Patrioty Madrid nechá v Turecku

51215714470_6a7bfb9dd7_b
Zahraniční

Macron riskuje doma i venku. Citelně zvyšuje napětí, tvrdí Kreml