pátek 14. června 2024

Ve čtvrtfinále se Češi utkají s Američany

Česká hokejová reprezentace se ve čtvrtfinále utká s USA. Výhra Švýcarů nad Finy odsunula český tým na třetí příčku v tabulce.

Česko narazí ve čtvrtfinále na USA

Česko narazí ve čtvrtfinále na USA
Zdroj: Profimedia

  • Česko narazí ve čtvrtfinále na USA
  • Zdroj: Profimedia

Čeští hokejisté po porážce s Kanadou 3:4 v prodloužení čekali na svého čtvrtfinálového soupeře do večerních hodin. Bylo zřejmé, že soupeřem českého výběru bude tým USA nebo Německo. České hráče zajímal výsledek zápasu Švýcarska s Finskem. Švýcaři potřebovali získat minimálně dva body, aby český tým přeskočili a skončili v tabulce na druhém místě. Vítězství Švýcarů nad Finy 3:1 znamenalo pro Česko konečné třetí místo v tabulce a čtvrtfinálového soupeře v podobě USA.

Česká hokejová reprezentace nemá s týmem USA ve vyřazovacích bojích dobrou bilanci. Ze sedmi vzájemných duelů po rozpadu Československa prohrál národní tým čtyři ze sedmi utkání. V loňském roce prohráli Češi s Američany ve čtvrtfinále 0:3. V roce 2022 Češi v Tampere tým USA porazili a získali po dlouhých letech na šampionátu medaili. V roce 2015 na mistrovství světa v Praze a Ostravě podlehli Češi Američanům v boji o bronzovou medaili 0:3. Na dalším domácím mistrovství v roce 2004 prohrál český výběr s týmem USA ve čtvrtfinále 2:3 po nájezdech.

V dalších čtvrtfinálových utkáních na sebe narazí Kanada se Slovenskem, Švýcarsko s Německem a Švédsko s Finskem.

Související

petrohr
Zahraniční Video

Oslavu Dne Ruska pojali svérázně, USA přidaly dárek – nové sankce

profimedia-0881391099
Zahraniční Video

Zaplavená Florida vábí aligátory. Povodně přiživí další déšť

Pohár pro vítěze mistrovství Evropy.
Fotbal EURO 2024

Fotbalové Euro je tu, kdo se stane vládcem Evropy?

bourbon
Světové dny Alkohol

Den bourbonu