Poprvé se parazitická bzučivka lidožravá, jejíž larvy po vylíhnutí za živa požírají nejen divokou zvěř, ale také hospodářská zvířata a domácí mazlíčky, objevila na území USA ve 30. letech minulého století. Do USA se dostala ze střední a jižní Ameriky a vyhladila mnoho zvířat.
V roce 1957 se vláda USA uchýlila k tehdy ještě neověřenému postupu, a to k hromadnému vypuštění radiací sterilizovaných muších samečků do volné přírody. Díky tomu, že se samice pářily s neplodnými protějšky, se nakladená vajíčka nevylíhla a nebezpečnou populaci hmyzu se podařilo odborníkům poměrně rychle dostat pod kontrolu. V roce 1972 došlo v USA k úplnému vymýcení.
Situace se však opakuje a v severním Mexiku jen několik kilometrů od hranic s jižním Texasem začala hejna parazitických much opět řádit. Napadají nejen zvířata. Svou snůšku jsou schopné naklást i do lidské otevřené rány. Způsobit tím mohou nejen závažné infekce, dojít může až k otravě krve a úmrtí. Americká vláda se proto rozhodla k opětovnému leteckému shazování laboratorně modifikovaných neplodných samců.
