pátek 14. června 2024

Ubodal otce, zranil matku. Dostal osm let vězení za opilství

Mladý cizinec svého otce zabil ve stavu, kdy byl kvůli požití alkoholu a drog nepříčetný. Proto se nakonec nezpovídal z vraždy, ale pouze z opilství.

justice

Soud trestal mladíka za pokus vraždy své babičky.
Zdroj: Pexels

  • Soud trestal mladíka za pokus vraždy své babičky.
  • Zdroj: Pexels

Silně opilý a nadopovaný pervitinem ubodal 31letý Ukrajinec loni v březnu svého otce a následně zaútočil i na svou matku, kterou nožem zranil. Za to si cizinec dnes u Krajského soudu v Olomouci vyslechl trest v podobě osmi let vězení. K činu, který se stal v Tovačově na Přerovsku, se obžalovaný doznal, i když tvrdil, že si nepamatuje, proč se to všechno stalo.

Kvůli tomu, že byl útočník pod vlivem návykových látek, přehodnotil soud původní kvalifikaci vraždy a pokusu o ní pouze na opilství, což automaticky vedlo k zařazení do jiné trestní sazby. Podle státní zástupkyně byl obžalovaný ve stavu akutní intoxikace, která u něho vyvolala akutní psychotickou poruchu. Soud rovněž přihlédl ke skutečnosti, že Ukrajinec dosud nebyl na českém území trestaný.

Poté, co útočník vystřízlivěl a viděl, co způsobil, zhroutil se. Od začátku pak spolupracoval s vyšetřovateli. Otce bodnul celkem čtyřikrát, z toho dvakrát přímo do srdce. Smrtícímu útoku předcházela mezi oběma aktéry ostrá hádka. Útočníkova matka se k činu připletla náhodou, obžalovaný ji při tom zasadil jednu ránu do boku. Napadená se pak na policii i před soudem svého syna zastala.

Autor: Jan Skala

Související

32293502_10155901873959965_3157192951340204032_n
Krimi

Zpěvačku Victorii zavraždil manžel před očima dětí, pak zabil i sebe

GDescRWWUAAssW-
Domácí

Peníze máme, ale ne pro všechny, vzkázal Blažek pracovníkům justice

hilsneriada1
Domácí

Stále vinen! Případ Leopolda Hilsnera se po 125 letech otevírat nebude

soud
Krimi

Mladík schvaloval útok Hamásu na Izrael. Soud mu za to dal podmínku