čtvrtek 25. července 2024

Tenisová ikona Steffi Graf slaví půlkulatiny

Německá hvězda se už v devadesátých letech zamilovala do další tenisové legendy - Andre Agassiho, pár spolu tvoří dodnes.

Steffi Graf v roce 2000.

Steffi Graf v roce 2000.
Zdroj: Wikipedia

  • Steffi Graf v roce 2000.
  • Zdroj: Wikipedia

Graf vyhrála dvaadvacet grandslamových titulů, dlouho držela rekord, než jí překonala Američanka Serena Williams. Rodačka z německého Mannheimu vyhrála také olympijské hry v Soulu a nejdéle ze všech tenistek historie se vyhřívala se na pozici světové jedničky. Před dvaceti lety se stala členkou Síně slávy.

K tenisu jí přivedl otec už v pěti letech, a hned bylo jasné, že malá Steffi má obrovský talent. Peter Graf byl ale za milionové daňové úniky odsouzen k vězení, a pod úspěchy Němky se podepsal především český trenér Pavel Složil.

Mezi profesionálkami debutovala už v necelých čtrnácti letech, na svém kontě už měla tituly z mládežnických turnajů. Její celková bilance je úchvatná - 107 titulů, z toho 22 grandslamových, 377 týdnů coby jednička. Tenisem vydělala zhruba půl miliardy korun. Kariéru ukončila v roce 1999, od dva roky později se provdala za svoji lásku Andre Agassiho.

Autor: mš

Související

Novak Djokovič.
Tenis

Djokovič zvolil ve finále Wimbledonu špatnou strategii, tvrdí Toni Nadal

Andy Murray
Tenis

Definitivní sbohem. Murray skončí po olympiádě

profimedia-0891700226.jpg
Tenis Prague Open

Famózní vstup na profesionální okruh. Juniorka Samson porazila Siniakovou

profimedia-0891434428.jpg
Tenis Nominace na OH Paříž

Markétu Vondroušovou nepustí na olympijský turnaj zranění ruky