čtvrtek 30. listopadu 2023

Říčka dal přesilovkový hattrick

„Člověk se uklidní a dělá správná rozhodnutí,“ říká pardubický hráč.

profimedia-0818436539.jpg

Robert Říčka.
Zdroj: Profimedia

  • Robert Říčka.
  • Zdroj: Profimedia

Hokejové extralize kralují čím dál tím suverénněji Pardubice. Po devatenáctém kole mají už osmibodový náskok. Navíc objevily specialistu na početní výhody. Útočník Robert Říčka využil v Plzni tři.

„Přesilovkový hattrick – to je neskutečné!“ obdivně pronesl po vítězství 6:1 jeho spoluhráč Matej Paulovič. Podobný kousek se v české extralize, tedy za posledních třicet let, před Říčkou povedl jen dvaadvaceti borcům.

Sám „přesilovkář“ komentuje svoji nevídanou bilanci slovy: „Když člověk dá nějaké góly, tak se v zakončení uklidní a dělá správná rozhodnutí.“

Mluví z něj zkušenost. Ve čtyřiatřiceti letech už toho má na ledě za sebou opravdu hodně. Chybí mu „jen“ mistrovský titul. A toho se může dočkat na jaře, když jemu a jeho spoluhráčům vydrží skvělá forma.

V Plzni by Pardubice zvítězily i bez početních (ne)výhod, ale díky nim dominovaly. Oproti úvodu extraligového ročníku to je výrazný posun.

„Ze začátku sezóny jsme těch přesilovkových gólů nedávali tolik, ale teďka nám to pomáhá,“ pochvaluje si Říčka a už se těší na nedělní utkání s Libercem.

Autor: Jakub Holý
Zdroj: hcdynamo.cz

Související

profimedia-0823411772
Domácí

Podzimní ANObraní! Razie v Pardubicích pokračují i dnes

Will.jpg
Hokej

Pardubice vykročily za postupem

Památník_železniční_nehody_u_Stéblové_1
Domácí Výročí

Tajemné zelené světlo stálo u Stéblové život více než stovku lidí

ViewImage
Domácí

Další restauraci na Pardubicku zavřela inspekce. Důvody jsou stále stejné