Legíny bývají vyrobené z umělých vláken, která jsou v případě nehody, například při požáru na palubě, riziková a mohou se na kůži roztavit. Odborníci proto doporučují přírodní materiály, ideálně bavlnu nebo vlnu. Důležité je i vrstvení, protože v letadle často kolísá teplota.
Podobně by se cestující měli vyvarovat také příliš těsného oblečení. Dlouhé sezení v kabině, kde panuje nižší tlak a sušší vzduch, zpomaluje krevní oběh. Těsné kalhoty, podprsenky s kosticemi nebo příliš utažené pásky mohou krevní tok ještě zhoršit a zvyšovat riziko otoků nebo dokonce trombózy.
Turbulence patří k nejčastějším obavám cestujících. Největší otřesy bývají v zadní části letadla, ideální je místo nad křídly, kde je těžiště letadla, a tak méně podléhá kolísání. Bezpečnostní experti doporučují také zvolit místo do uličky pro případ nutnosti rychlého opuštění kabiny.
Při letu je také klíčové pít dostatek vody, suchý vzduch v kabině dehydratuje organismus a může způsobit bolest hlavy, suché sliznice nebo únavu. U delších letů je důležité myslet také na pohyb, stačí projít se jednou za čas uličkou, protahovat se. Tím se sníží riziko vzniku krevních sraženin.