čtvrtek 30. listopadu 2023

Pražská záchranka se přestěhuje. Sídlo na Proseku bude hotové do sedmi let

Pražští záchranáři půjdou do nového. Jejich nové centrum na Proseku by mělo být hotové v roce 2030.

3650072_1311145_ZZS_1cena_PLURAL_01

Vítězný návrh na centrum pražské záchranky.
Zdroj: Praha.eu

  • Vítězný návrh na centrum pražské záchranky.
  • Zdroj: Praha.eu

Pozdě, ale přece. Jedenáct let to trvalo pražskému magistrátu, než vybral architektonický návrh na novou budovu záchranky na Proseku, která se tak bude z Korunní ulice, kde budovu sdílí s pražskou městskou policií, stěhovat na Prosek. Poprvé po 165 letech zamíří do vlastních prostor. Právě tam by se měl přemístit dispečink, kde pracovníci přijímají tísňové hovory a řeší krizové situace, dále pak Vzdělávací a výcvikové středisko pro záchranáře, administrativní zázemí nebo zařízení pro servis a údržbu sanitních vozů. Do nového se záchranka bude podle současných plánů bude stěhovat v roce 2030.

„Zásadní prioritou současného vedení hlavního města je, aby se obyvatelům v metropoli žilo dobře a bezpečně. A aby všichni, kteří se o to starají, k tomu měli i potřebné zázemí, což se v obrovské míře týká i záchranářů. Výběr nového sídla Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy sice trval hodně dlouho, ale věřím, že vítězný návrh je povedený a přispěje ke kvalitním službám pro Pražany i v této životně důležité oblasti,“ uvedl pražský primátor Bohuslav Svoboda.

„Nové sídlo nám dovolí dostat všechny naše provozy, které vytvářejí zázemí pro chod záchranky, pod jednu střechu, a ještě více tak zefektivnit naše fungování,“ doplnil primátorova slova šéf pražských záchranářů Petr Kolouch.

Autor: Jan Skala

Související

df7z8gh-690
Krimi

Vrah, sadista a pedofil. Brány vězení opustil muž, co o vlásek unikl trestu smrti

Henning_Larsen_Architects_Vizualizace_Pohled_interier
Domácí

Zaplivaný Sherwood a nádraží se promění ve Šťastný Hlavák

Dálnice_D5_-_Tunel_Valík
Domácí

Dálnice D5 u Plzně se začala propadat. Opravy se ale dočká až příští rok

Praha
Domácí

Noční zákaz vjezdu do ulic Starého Města po dvou dnech končí