pátek 14. června 2024

Postiženou sestru utýrala k smrti. Dostala za to 15 let vězení

Patnáct let vězení, to je trest, který si u soudu vyslechla 47letá žena z Poděbrad. Podle soudu zavraždila svou postiženou sestru, utýrala ji hladem a žízní.

justice

Soud trestal mladíka za pokus vraždy své babičky.
Zdroj: Pexels

  • Soud trestal mladíka za pokus vraždy své babičky.
  • Zdroj: Pexels

K trestní sazbě navržené státním zastupitelstvím se nakonec přiklonil senát Středočeského krajského soudu, který projednávat případ 47leté ženy z Poděbrad. Tu žalobce vinil z toho, že ve společném rodinném domě zděděném po rodičích utýrala svou o dva roky mladší, těžce postiženou sestru, nechala ji zemřít hladem mezi odpadky. Soud pracovnici finančního úřadu uznal vinnou z vraždy, i když obhajoba žádala překvalifikování trestného činu na týrání.

Žena tvrdila, že svou mladší sestru, která se narodila s těžkou mozkovou obrnou a byla zcela odkázaná na péči okolí, měla ráda a čin popsaný ve spisu popřela. Přiznala, že v poslední době, ač na péči o sestru dostala peníze z dědictví po rodičích, trávila doma minimum času, protože si našla nového přítele.

Jak vyšlo najevo, nechala sestru ležet na chodbě mezi odpadem několik měsíců bez přísunu jídla. V době smrti měla poškozená pouhých 37 kilogramů. Žena se pak snažila své jednání zamaskovat tím, že tělo mrtvé sestry omyla, oblékla a nechala ležet na pohovce. Teprve pak zavolala záchranku, které oznámila, že její sestra zemřela. Podle spisu měla také dva týdny před smrtí sestry vybrat z jejího účtu více než milion korun.

Autor: Jan Skala

Související

32293502_10155901873959965_3157192951340204032_n
Krimi

Zpěvačku Victorii zavraždil manžel před očima dětí, pak zabil i sebe

GDescRWWUAAssW-
Domácí

Peníze máme, ale ne pro všechny, vzkázal Blažek pracovníkům justice

hilsneriada1
Domácí

Stále vinen! Případ Leopolda Hilsnera se po 125 letech otevírat nebude

soud
Krimi

Mladík schvaloval útok Hamásu na Izrael. Soud mu za to dal podmínku