čtvrtek 23. května 2024

Posledním pohárovým semifinalistou je Plzeň

Fotbalisté Plzně porazili v náhradním čtvrtfinálovém termínu Jablonec a postupují mezi nejlepší čtyři týmy letošního ročníku MOL Cupu.

Jan Kopic byl klíčovou postavou čtvrtfinále MOL Cupu.

Jan Kopic byl klíčovou postavou čtvrtfinále MOL Cupu.
Zdroj: Profimedia

  • Jan Kopic byl klíčovou postavou čtvrtfinále MOL Cupu.
  • Zdroj: Profimedia

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem muselo být v řádném termínu kvůli mlze odloženo a tak se o posledním semifinalistovi rozhodlo až dnes.

Plzeň šla do utkání po nečekané víkendové prohře s jiným soupeřem ze severu Libercem a v první půlhodině pohárového utkání se zdálo, že jí zatopí i Jablonec. Hosté nicméně dokázali několik nebezpečných situací přečkat a ve 34. je k výhře nešťastnou tečí do vlastí brány nasměroval Tekjaški. O tři minuty později nalomeného soupeře dorazil Jan Kopic. Po změně stran se sice Jablonec hnal za kontaktní brankou, ale když se v 65. minutě Souaré dostal k odraženému míči a zvýšil na 0:3, bylo o postupujícím rozhodnuto.

„Z týmu bylo před zápasem v kabině cítit velké odhodlání, věděli jsme, že je to play off a není možnost opravy,“ popisoval po zápase trenér vítězů Miroslav Koubek.

„Oba krajní hráči byli výborní, jak Cheick Souaré, tak Honza Kopic. Ten byl dokonce vyhlášen mužem utkání. Tam nemám co dodat, výborné výkony a výborná čísla. Byli jedni z rozhodujících elementů našeho vítězství,“ vyzdvihl Koubek své křídelníky.

V semifinále MOL Cupu se Plzeň utká se Zlínem a trenér Západočechů ví, že to nebude lehký soupeř. „Určitě je výhodou hrát doma. Ale hned zvedám varovný prst, Zlín u nás v lize ukázal kvalitu, čeká nás těžký zápas a opět se budeme muset maximálně zkoncentrovat jako dnes,“ varoval Koubek.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří Opava se Spartou, které se střetnou už 3. dubna. Plzeň vyzve Zlín až 24. dubna.

Autor: Ota Černý

Související

Sparta slaví double.
Fotbal MOL Cup

Sparta slaví double, Plzeň dohrávala finále v deseti

Brian Priske dovedl Spartu k obhajobě titulu.
Fotbal MOL Cup

Sparta chce double, v cestě stojí Plzeň

Fanoušci Sparty vyhlížejí obhajobu titulu.
Fotbal Fortuna Liga

Fortuna liga se blíží do finále, v sobotu můžeme poznat mistra

Ve skupině o záchranu Zlín remizoval s Českými Budějovicemi.
Fotbal Fortuna Liga

Jablonec se zachránil, Zlín s Budějovicemi remizoval a zůstává poslední