úterý 25. června 2024

Podvodníci chtěli ukrást legendární dům Elvise Presleyho

Krádeže domů nejsou ve Spojených státech ničím neobvyklým, většinou podvodníkům stačí ukrást nebo zfalšovat dokumenty. Tentokrát si ale asi vzali příliš velké sousto: Chtěli získat Graceland, dům Elvise Presleyho za půl miliardy dolarů.

Graceland

Graceland, domov Elvise Presleyho, měl jít do exekuční dražby.
Zdroj: graceland.com

  • Graceland, domov Elvise Presleyho, měl jít do exekuční dražby.
  • Zdroj: graceland.com

Zpěvákova jediná dcera Lisa Marie Presley si údajně vzala u společnosti Naussany Investments & Private Lending půjčku v přepočtu přes 80 milionů korun a ručila za ni právě slavným Gracelandem v americkém Memphisu. Po její loňské smrti se firma o svůj údajný majetek přihlásila a chtěla dům poslat do dražby. Proti tomu se ohradila nejen Elvisova vnučka Riley Keugh, ale také Priscilla Presley, vdova po hudební hvězdě a matka zesnulé Lisy Marie. "Je to podvod," napsala stručně na svém Instagramu.

Keugh už získala soudní odklad dražby. Podala také žalobu na zmíněnou společnost. Ukázalo se totiž, že firma nemá žádnou relevantní minulost, žádné sídlo, její telefonní čísla nejsou v provozu a na e-maily nereaguje. Navíc notářka, u které se prý dokumenty spojené s půjčkou a ručením podepisovaly, prohlásila, že se nikdy s Lisou Marií nesetkala.

Graceland je hned po Bílém domě druhým nejnavštěvovanějším domem v USA, každý rok si jej prohlédne přes 600 tisíc zájemců. Jeho hodnota je v současnosti více než 500 milionů dolarů, to je přes 11 miliard korun. 

priscilla

Autor: Nikola Velkoborská a Tereza Maixnerová

Související

29595293_444913402593677_120767764441210570_n
Domácí

Pitomio je v pořádku. Okamura se svou stížností u Ústavního soudu neuspěl

United_States_Secretary_of_Defense_Lloyd_Austin_hosts_Slovakia_Minister_of_Defence_Robert_Kaliňák_at_the_Pentagon_on_March_1,_2024_-_11
Zahraniční

Kaliňák žaluje svého předchůdce. Darování stíhaček byla vlastizrada, tvrdí

Budova VZP v Písku
Domácí

VZP varuje před podvody přes WhatsApp

hovor
Krimi

Podvodník se vydával za pracovníka Microsoftu. Z mladíka vylákal tisíce