Finále číslo tři: Chrudim ztratila vedení i zápas

Plzeň zvládla třetí finálový duel. Ilustrační foto
Zdroj: facebook

• Plzeň zvládla třetí finálový duel. Ilustrační foto
  • Zdroj: facebook

Ve finálové sérii nejvyšší futsalové soutěže zatím platí, že vítězí pouze hostující týmy. Interobal šel za splněním tohoto úkolu hned od začátku třetího duelu. Už ve druhé minutě Rešetár jen těsně minul chrudimskou svatyni. V osmé minutě se připomněl nejlepší střelec série Kaká, který v rozmezí pár vteřin dvakrát za sebou orazítkoval tyč domácí brány.

Jenže pravidlo nedáš, dostaneš platilo i na východě Čech. V polovině první půle Igor na zadní tyči pohodlně zakončil zdařilou kombinaci a Chrudim najednou vedla 1:0.

V 16. minutě bylo srovnáno a znovu u toho byli Rešetár a Kaká. První vypálil a druhý vyraženou střelu uklidil do sítě. V 25. minutě pak Kaká skóre otočil z penalty za faul na Vnuka.

Deset minut před koncem měl ještě šanci Vincenzo, kterou vychytal plzeňský Vahala. A pak už domácí sbírali jen žluté a červené karty. Plzeň si veze z Heřmanova Městce výhru 2:1 a stejným poměrem vede i sérii. „Klukům jsem říkal, že musíme být maximálně koncentrovaní a myslím si, že jsme to zvládli hlavně v našich hlavách,“ pochvaloval si trenér hostů Marek Kopecký.

V pátek 24. května se hraje čtvrté finále v Plzni, Interobal se od 18 hodin pokusí proměnit mečbol.

Finálová série, zápas č. 3: FK Chrudim – SK Interobal Plzeň 1:2 (1:1),

góly: Igor – Kaká 2