úterý 23. dubna 2024

Plzeň dostala v EKL soupeře, který má na Česko ošklivé vzpomínky

Viktoria Plzeň zná svého soupeře pro osmifinále Evropské konferenční ligy. Je jím tým Servette Ženeva, který na podzim od Slavie inkasoval šest gólů.

Finále Evropské konferenční ligy hostí Atény.

Finále Evropské konferenční ligy hostí Atény.
Zdroj: Profimedia

  • Finále Evropské konferenční ligy hostí Atény.
  • Zdroj: Profimedia

Ve švýcarském Nyonu se v pátek losovaly osmifinálové dvojice Evropské ligy a Evropské konferenční ligy. V té první dostali oba čeští zástupci atraktivní, nicméně hodně těžké soupeře, v té druhé má Česko jen jediného zástupce, Viktorii Plzeň, k níž byl los milosrdnější.

Svěřenci Miroslava Koubka půjdou po stoprocentním výkonu ve skupinové fázi na švýcarský Servette Ženeva. Klub, který není českému fanouškovi neznámý, neboť na podzim zápolil ve skupině Evropské ligy s pražskou Slávií. V součtu obou vzájemných zápasů český tým jasně dominoval se skóre 6:0, takže nelze očekávat, že by se Švýcaři zpátky do Česka těšili.Kromě toho v zimě prodali svého nejlepšího střelce Chrise Bediu, který přestoupil do Bundesligy.

Nicméně i bez svého kanonýra dokázal Servette v prvním kole play-off Evropské konferenční ligy zvítězit na bulharským Ludogorcem Razgrad a v domácí lize si drží druhou příčku se ztrátou šesti bodů na Young Boys Bern.

Úvodní ze dvou utkání odehraje Plzeň na hřišti Servette 7. března a odveta je na programu o týden později ve Štruncových sadech.

V Evropské konferenční lize dál bojuje i Rakouský Sturm, za nějž chytá Bítězslav Jaroš a také loňský finalista Fiorentina s Antonínem Barákem.

Autor: Ota Černý

Související

doudera-podpis-TOP.jpg
Fotbal

Až do 2028. Douděra prodloužil

profimedia-0864777317.jpg
Fotbal

Slavia v Plzni tvrdě narazila

Plzeň s Fiorentinou remizovala.
Fotbal EKL

Plzeň s Fiorentinou ubránila bezbrankovou remízu

Miroslav Koubek před zápasem s Fiorentinou.
Fotbal EKL

Musíme podat nadstandardní výkon, říká Koubek před Fiorentinou