úterý 25. června 2024

Operátorům se nelíbí nový systém výběru poplatků. Mají totiž předávat data klientů

Novelu zákona, která upracuje výběr koncesionářských poplatků provází čím dál větší chaos. Nyní se proti ní ohradila Asociace provozovatelů mobilních sítí, které se nelíbí povinnost předávání informací o zákaznících.

czNmcy1wcml2YXRlL3Jhd3BpeGVsX2ltYWdlcy93ZWJzaXRlX2NvbnRlbnQvbHIvcHg5NDk3NjMtaW1hZ2Uta3d5bnk2Z24uanBn

Systém výběru koncesionářských poplatků se změní.
Zdroj: Rawpexels

  • Systém výběru koncesionářských poplatků se změní.
  • Zdroj: Rawpexels

Nabourání soukromí uživatelů, to je argument provozovatelů mobilních sítí, kterým se nelíbí novela zákona o České televizi a Českém rozhlase, kdy mají nově koncesionářské poplatky hradit všechny domácnosti, které mají připojení k internetu bez ohledu na to, zda vlastní televizní či rozhlasový přijímač. Jak totiž vyplývá z Asociace provozovatelů mobilních sítí, mohou po nich zástupci veřejnoprávních médií požadovat informace o zákaznících pro zefektivnění vybírání poplatků.

Nově by počet domácností, které mají povinnost hradit koncesionářský poplatek, rapidně stoupl, celkem o více než 600 tisíc. Internetovým připojením totiž disponuje bezmála 90 procent domácností, což je necelé čtyři miliony.

Asociace novelu zákona kritizuje jako nedomyšlenou a chaotickou, která navíc provádí nepřiměřený zásah do soukromí lidí. Také nebere v potaz skutečnost, že na jednu osobu je dnes vázáno několik mobilních připojení a vychází z dávného předpokladu vlastnictví jednoho televizoru v domácnosti.

Autor: Jan Skala

Související

profimedia-0783193222
Domácí

Novák je opět předsedou Rady ČT

Ondřej Vetchý a Pavla Beretová v pohádce Kdyby byly ryby (2014).
Film a TV

Polská televize uvede 16 českých pohádek

Jiří Sovák v seriálu Chalupáři
Film a TV

Česká televize nabídne v létě olympijské hry, Chalupáře či MOST!

ČT
Domácí

Televizní poplatek by se měl zvýšit na 150 korun, navrhuje ministerstvo