úterý 23. dubna 2024

Navalného matce Rusové ukázali tělo syna, přidali zprávu o jeho přirozené smrti

Ljudmila Navalná ve videu popsala, co jí řekli v trestanecké kolonii, kde zemřel její syn. Vedení tábora po ní žádá rychlý pohřeb a předložilo lékařskou zprávu o přirozené smrti jejího syna.

profimedia-0848659175

Pietní akce za ruského opozičníka Navalého se konají na řadě míst světa.
Zdroj: Profimedia

  • Pietní akce za ruského opozičníka Navalého se konají na řadě míst světa.
  • Zdroj: Profimedia

Emoce kolem smrti ruského opozičního aktivisty Alexeje Navalného, který zemřel v trestanecké kolonii Polární vlk v Jamalo-něneckém okruhu na Sibiři, neutichají. Přestože ruský ministr zahraniční situaci komentoval jako zbytečnou hysterii, americký prezident Joe Biden osobně kondoloval vdově po Navalném a jako hlavního viníka smrti označil svůj ruský protějšek Vladimira Putina. Ten sám se k události zatím oficiálně nevyjádřil.

Matka Navalného musela na Sibiři čekat několik dní, než jí vedení tábora tělo syna ukázalo. Doporučilo jí, aby zařídila rychlý a především tichý pohřeb, oficiálně prý proto, že tělo podléhá rozkladu. Navalná taky dostala zprávu, která hovoří o tom, že její syn zemřel přirozenou smrtí. Už dříve vedení kolonie uvedlo, že se jednalo o náhlou smrt bez zjevných příčin.

Ludmila Navalná řekl, že všechny předložené zprávy podepsala a že žádá vydání těla. „To zatím neudělali. Místo toho mě vydírali, kladli si podmínky, kdy, jak a kde má být Alexej pohřbený, což je nezákonné,“ řekla. Je pravděpodobné, že se Kreml obává toho, aby pohřeb nevyužila ruská opozice k protestním akcím v době, kdy vrcholí přípravy na prezidentské volby.

Autor: Jan Skala

Související

GLufF1xbEAAE-Ct
Zahraniční

Strýčka mi sežrali kanibalové, naznačil Biden. Premiér Papui Nové Guiney zuří

437574446_3564855510431466_8334234056602367149_n
Zahraniční

Nad Ruskem vyhrajeme, tvrdí Zelenskyj. Americké peníze mohou dorazit za týden

Hana Brejchová ve filmu Lásky jedné plavovlásky (1965)
Film a TV Osobnosti

Zemřela Hana Brejchová, hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky

85d9af01329c648e6e4fe427a6a1919f
Hudba

Smrtka kosí u hardcorových Leeway. Nejprve vzala kytaristu, teď zpěváka