Národní muzeum v posledních letech propojuje historii s nejnovějšími technologiemi. Prostřednictvím mobilní aplikace Muzeum v kapse si mohou lidé v rozšířené realitě prohlédnout například plejtváka myšoka nebo se setkat s významnými osobnostmi českých dějin v Panteonu, a to díky technologii, která spojuje skutečný svět s digitálními prvky. Nově také mohou lidé zažít virtuální cestu časem v projektu Kroky pokroku.
Návštěvníci dostanou brýle pro virtuální realitu, které je přenesou do kupé železničního vagonu, kde se postupně setkají se spolucestujícími z různých období od konce 19. století až po současnost a možná i budoucnost. Zaslechnou fiktivní, avšak myšlenkově hluboké rozhovory skutečných historických osobností o smyslu elektrického světa, organizace práce, o přínosech i možných úskalích technického pokroku.

Lidé se setkají s vynálezcem Františkem Křižíkem, hudebním skladatelem Antonínem Dvořákem, podnikatelem Tomášem Baťou, vědcem Jaroslavem Heyrovským, hercem Janem Werichem nebo herečkou a manželkou Karla Čapka Olgou Scheinpflugovou.