čtvrtek 23. května 2024

Mezi Jaroměří a Trutnovem jezdí autobusy namísto vlaků. Výluka potrvá do 11. května

Výluka na železnici mezi Jaroměří a Trutnovem začala v noci ze čtvrtka na pátek a potrvá až do 11. května.

Nádraží Jaroměř

Ilustrační foto.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Důležitý regionální železniční spoj bude obsluhovat náhradní autobusová doprava. Výluka mezi Jaroměří a Trutnovem potrvá do 11. května. Zpočátku se bude týkat úseku mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem, a to do 15. dubna. Následně se přesune na úsek mezi Jaroměří a stanicí Starkoč, kde potrvá do 11. května. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu, a to i na některé návazné spoje. Omezení provozu je zapříčiněno nutnou údržbou trati.

České dráhy zajistí šest linek náhradní autobusové dopravy, aby vyřešily vysokou poptávku na této trati. Trasa je důležitá i pro spoje z Hradce Králové do Trutnova a Náchoda. Autobusová doprava mezi Jaroměří a Trutnovem bude organizována prostřednictvím různých linek s různými zastávkami. Speciální linka T pojede přímo bez zastávek, zatímco linka R obslouží několik stanic na trase. České dráhy také nasadí minibusy na linku Z, které zajistí obsluhu všech zastávek podle výlukového jízdního řádu.

Další autobusové linky, jako N a C, budou poskytovat spojení mezi Jaroměří a Náchodem s různým počtem zastávek. V době mezi 12. a 15. dubnem bude jezdit také minibusová linka S, která pokryje všechny zastávky mezi stanicemi Starkoč a Červený Kostelec.

Autor: Šimon Mitro

Související

Stavba nádraží v Bubnech v Praze.
Domácí

Pražské nádraží v Bubnech začne fungovat příští rok

Voleč,_dálnice_D11
Domácí

Polská pobídka zabrala. Dálnice z hranic do Trutnova se začne stavět letos

rychlovlak
Zahraniční

Rychlovlak mezi Madridem a Lisabonem bude jezdit do deseti let

Nový RegioPanter na trati Praha - Kralupy nad Vltavou.
Domácí

Nový RegioPanter křižuje Středočeský kraj