Máte Gmail a dva roky jste ho nepoužili? Google vám ho smaže

Od prosince začne Google odstraňovat neaktivní účty. Pokud máte účet od Googlu a dva roky jste ho nepoužili, dotkne se změna i vás.

Gmail

Ilustrační foto.
Zdroj: Flickr

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Flickr

Od 1. prosince začne Google mazat neaktivní účty. Technologický gigant označuje za neaktivní účty ty, které jsou nepoužívané déle než dva roky. Ať už s jedná o emaily, fotografie, dokumenty a další obsah, tedy účty pro Gmail, Drive, Docs, Meet, Calendar, Photos a YouTube. Veškerý obsah v neaktivních účtech je ohrožen.

Aby byl váš účet uchráněn před odstraněním, přihlaste se do svého Google účtu před pátkem 1. prosince. Google zdůrazňuje, že pokud jste se do účtu nedávno přihlásili, váš účet bude považován za aktivní a nebude smazán.

Proces mazání bude probíhat postupně. Nejdříve Google smaže účty, které byly vytvořeny a nikdy nebyly použity. Google odstraňuje pouze osobní účty, uchráněny jsou účty vytvořené prostřednictvím práce, školy nebo jiných organizací.

Pokud chcete uchovat obsah z konkrétního účtu, který jste dlouho nepoužili, můžete navštívit stránku Google Takeout, kde po přihlášení mohou uživatelé individuálně stahovat složky, dokumenty a média. Google zdůvodňuje mazání neaktivních účtů jako bezpečnostní opatření.

Autor: Šimon Mitro

Související

Uber Eats
Zahraniční Technologie

V Japonsku budou rozvážet jídlo roboti od Uberu

eDoklady
Domácí eDoklady

Občanku v mobilu si stáhlo 292 tisíc lidí. Přijímá ji pět krajských úřadů

ropa
Zahraniční AI

Google bude sledovat z vesmíru množství metanu na Zemi s pomocí AI

čip
Zahraniční Technologie

Biden oznámil, že americký výrobce čipů dostane 1,5 miliardy dolarů