pátek 14. června 2024

Komunisté se připravují na comeback. Představují kandidátku koalice STAČILO!

Koalice komunistů a osobností, které nesouhlasí s vládou premiéra Petra Fialy (ODS), má svou kandidátku. Vede jí předsedkyně KSČM a dále jsou na ní právník Ondřej Dostál, zdravotní sestra Petra Rédová či bývalý poslanec Jiří Valenta.

Kandidáti koalice STAČILO!

Kandidáti koalice STAČILO!
Zdroj: X @Koalice_STACILO

  • Kandidáti koalice STAČILO!
  • Zdroj: X @Koalice_STACILO

Poté, co po parlamentních volbách v roce 2021 vypadli komunisté z Poslanecké sněmovny, se jejich preference se pohybovaly mezi třemi a čtyřmi procenty, což ji návrat do politiky nezaručovalo. Nyní představují své politické vize pod hlavičkou koalice STAČILO!, která má šance v červnových eurovolbách udržet jejich jméno na politické mapě. Při dnešní tiskové konferenci tato nová koalice představila svou 28člennou kandidátní listinu, v jejímž čele stojí současná předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. „Naše koalice je jedinou odpovědí na hrůzovládu, kterou občasné v České republice zažívají pod vedením Petra Fialy,“ řekla na úvod tiskové konference Konečná.

Odmítáme jakékoliv zbrojení, posílání granátů do války a zabíjení pod hlavičkou Evropské unie. Všichni kandidáti koalice STAČILO! odmítáme vysílání vojáků, nejen z České republiky, ale i z jakékoliv jiné země Evropské unie do válek, které nejen nejsou naše, ale které především znamenají další utrpení,“ nastínila program koalice její předsedkyně. Rýpla si také do současné podoby Green Dealu, který podle ní pouze poškozuje životy lidé v celé Evropě a zdražování, kdy cestu premiéra Fialy do Německa kvůli zjištění, že u sousedů se prodávají potraviny levněji, označila za ostudnou.

Poslední předvolební průzkum ukazuje, že v evropských volbách má koalici STAČILO! v úmyslu volit přes sedm procent voličů. Samotná KSČM se v průzkumech pro parlamentní volby v roce 2025 znovu blíží k hranici pěti procent, když se jí podle politologů daří odlákat některé voliče hnutí ANO.

Autor: Jan Skala

Související

petrohr
Zahraniční Video

Oslavu Dne Ruska pojali svérázně, USA přidaly dárek – nové sankce

profimedia-0879631962
Zahraniční

Zelenskyj a Biden podepsali klíčovou desetiletou dohodu na summitu G7

GP9xs_sWYAAXXPw
Zahraniční

Amerika dala, Španělé ne. Patrioty Madrid nechá v Turecku

51215714470_6a7bfb9dd7_b
Zahraniční

Macron riskuje doma i venku. Citelně zvyšuje napětí, tvrdí Kreml