pátek 14. června 2024

Kočka se ukryla v krabici, za šest dnů urazila tisíc kilometrů od domova

Tak jako spousta jiných koček, i Galena miluje krabice a obsadí každou, kterou objeví. Tentokrát se jí ale záliba pořádně vymstila. Schovala se totiž do balíku, který její majitelé vraceli e-shopu.

úvodní

Galena už je doma s rodinou.
Zdroj: FB / Carrie Clark

  • Galena už je doma s rodinou.
  • Zdroj: FB / Carrie Clark

Neuvěřitelný příběh se odehrál v americkém Utahu. Šestiletá Galena, kterou běžně její majitelé nepouštěli ven z domu, zmizela. Majitelé prohledali dům, vylepili letáčky a zkoušeli kočku najít i s pomocí sociálních sítí.

Až po sedmi dnech se dozvěděli, co se s ní stalo. Kočka odcestovala v balíku do tisíc kilometrů vzdálené Kalifornie, kde ji objevila zaměstnanci e-shopu a zalarmovali kolegyni Brandy Hunter. Ta se Galeny ujala a vystrašenou, vyčerpanou, hladovou a dehydrovanou kočku, která byla v krabici zavřená šest dní, okamžitě odvezla na veterinární kliniku, kde se podařilo díky mikročipu zjistit její majitele.

"Kupodivu neměla nic zlomeného, teplota byla normální, jen mírná dehydratace. Snažili jsme se ji přinutit jíst a pít, ale byla příliš vyděšená, a to to chvíli trvalo. S páníčky se setkala 48 hodin potom, co jsem je kontaktovala. To by nebylo možné, kdyby nebyla čipovaná! Je to silná a naprosto úžasná kočka, prošla si peklem a je absolutní zázrak, že přežila," popsala na svém Facebooku Brandy Hunter.

"Galena zázračně přežila bez vody a jídla šest dní. Přestože je hubenější, je úplně zdravá," přidala se s dobrou zprávou na svém Facebooku Carrie Clark.

Autor: Zuzana Beranová a Tereza Maixnerová

Související

petrohr
Zahraniční Video

Oslavu Dne Ruska pojali svérázně, USA přidaly dárek – nové sankce

profimedia-0881391099
Zahraniční Video

Zaplavená Florida vábí aligátory. Povodně přiživí další déšť

bourbon
Světové dny Alkohol

Den bourbonu

GP9xs_sWYAAXXPw
Zahraniční

Amerika dala, Španělé ne. Patrioty Madrid nechá v Turecku