čtvrtek 18. července 2024

Klimatičtí aktivisté v Berlíně ukončili hladovku a přilepili se k silnici

Hladovka nezabrala, protože německý kancléř Olaf Scholz se s aktivisty ani nesešel. Proto se protestující přilepili k silnici, kde si vysloužili pozornost policie, a kde je řidiči stojící v kolonách častovali sprostými nadávkami.

klimakreténi

Aktivisté přilepeni k silnici v Berlíně.
Zdroj: X

  • Aktivisté přilepeni k silnici v Berlíně.
  • Zdroj: X

Přimět německého kancléře Olafa Scholze, aby uznal klimatickou hrozbu podle not klimatických aktivistů, se hrstce protestujících v Berlíně nepodařilo ani 99 dní trvající hladovkou. Scholz se s hladovějícími ani nešel, pouze jim vzkázal, aby opět začali jíst a nepoužívali násilí proti sobě ani jiným osobám. Aktivisté se však protestních akcí nevzdali i přestože hladovka oficiálně skončila.

Hlavní aktér hladovky, 49letý Němec v doprovodu svých stoupenců odešel na berlínskou magistrálu Invalidenstrasse, kde se společně přilepili k silnici vteřinovým lepidlem. Kvůli tomu začala v Berlíně kolabovat doprava a na zmíněné dopravní tepně se vytvořily několikakilometrové kolony, ve kterých uvízly i tramvaje. Protestující se setkali s tvrdým odsouzením, ze strany řidičů, kdy padala i velmi nevybíravá slova.

Jak dlouho lze přežít bez jídla?

Člověk vydrží hladovět tři, maximálně čtyři měsíce. Pokud má větší tukové zásoby, doba se prodlužuje. Největší rekordman v půstu vydržel nejíst přes rok.

Když člověk začne hladovět, trvá v průměru tři dny, než se zdravé tělo adaptuje a začne klesat metabolismus. Nejprve se spaluje energie z jídla. Další den pak tělo spaluje glykogen, který je v játrech a ve svalech, to nastartuje proces, kdy tělo tvoří glukózu z tuku a částečně z proteinů. Zároveň se utlumí produkce inzulinu až o 80 procent, která spustí spalování tukové tkáně.

Autor: Jan Skala

Související

52632611994_b84abbc12d_b
Ekonomika

Tahanice nekončí. Síkela obvinil Německo, že zadržuje plyn určený Česku

52136327875_6bdb3b80d5_b
Zahraniční

Komik přál smrt Trumpovi i Muskovi. Peníze pro něj posvětila německá vláda

GSm4-q_XYAASw8R
Zahraniční

Úřady zakázaly časopis Compact. Cesta k novému fašismu, tvrdí šéfredaktor

448739900_1030216298467773_7484642469014011137_n
Domácí

Zákon na ožebračení lidí se odkládá. Vláda o něm zatím bude jen diskutovat