úterý 25. června 2024

Kennedy může zamíchat kartami. Jeho podpora podle průzkumů rychle roste

Až pětina Američanů by dnes volila za budoucího prezidenta Roberta F. Kennedyho. Potomek slavné dynastie politiků proto začíná ohrožovat Joea Bidena i Donalda Trumpa.

Robert_F._Kennedy,_Jr._(53513232337)

Jak zamíchá Robert F. Kennedy prezidentskými volbami?
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Jak zamíchá Robert F. Kennedy prezidentskými volbami?
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Frustrace Američanů z opakování čtyři roky starého prezidentského duelu mezi Joem Bidenem a Donaldem Trumpem roste a čím dál větší skupina obyvatel USA by si přála za budoucího šéfa Bílého domu někoho jiného. Přestože oba muži, Biden i Trump, vzešli z primárek svých stran, pomalu sílí pozice třetího, tentokrát nezávislého kandidáta Roberta F. Kennedyho, synovce slavného prezidenta Johna F. Kennedyho, který se na začátku 60. let dokázal domluvit se Sovětským svazem a odvrátil třetí světovou válku. V roce 1963 zemřel po atentátu v Dallasu.

Kennedy názorově stojí mezi oběma kandidáty. Přestože byl až do loňska členem Demokratické strany, za covidu se klonil více k republikánským názorům, včetně odmítání očkování. Před nedávnem dokonce oznámil, že Joe Biden představuje ještě větší ohrožení demokracie v USA než Donald Trump. V otázce války na Ukrajině není Kennedy horlivým zastánce dodávek zbraní Kyjevu, ale spíše mírového řešení a dohody obou znesvářených stran.

Jeho šance na zisk prezidentského křesla rostou. V preferencích se pohybuje od 13 do 20 procent a takřka rovnoměrně vysává voliče obou hlavních aktéru voleb. V současné době ještě sbírá podpisy, které mu umožní kandidaturu.

Autor: Jan Skala

Související

profimedia-0884079865
Zahraniční

Napětí mezi Ruskem a USA roste. Pentagon nabádá ke střelbě na ruské cíle

GQrKjhHWAAAsOkj
Zahraniční

Žena se pokusila utopit tříletou holčičku, protože má mámu muslimku

GQyD8ONbwAAbilm
Zahraniční

Izrael vybombardoval uprchlický tábor. Zároveň viní USA ze zadržování zbraní

53304484264_c741aa1a47_b
Domácí

Argentinský bouřlivák Milei míří do Prahy. Pavel oceňuje podporu Ukrajině