Karviná zvládla sedmimetrový rozstřel a srovnala stav finále na 1:1

Plzeň byla deset vteřin od vítězství, proti byl dvanáctigólový kanonýr Solák

Kanonýr. Dominik Solák góly dávat umí.

• Kanonýr. Dominik Solák góly dávat umí.

Plzeň vedla ve Slezsku v 56. minutě o tři góly, ještě deset sekund před koncem držela jednogólový náskok, ale nakonec se na západ Čech vracela s prázdnou.

Kanonýr Karviné Solák se totiž dokázal protlačit přes tři bránící hráče Talentu a srovnal skóre dramatického zápasu na 32:32 a šlo se na rozstřel.

Dvanáctigólový střelec byl rozdílovým mužem zápasu. V prvním duelu chyběl, do druhého zápasu finálové série nastoupil – i se zlomeným nosem. „Bylo důležité, že jsme se nepoložili. V prvním poločase jsme měli pasáže, kdy nám Plzeň svojí dobrou hrou a zkušeností utekla, ale my jsme tomu pořád věřili a nakonec se to vyplatilo," nabídl Solák vysvětlení karvinského triumfu.

V sedmičkách nedali plzeňští Škvařil a Kosteski a protože Karvinští byli neomylní, mohli oslavit vyrovnání finálové série.

Finále, 2. zápas (hraje se na tři vítězství):

HC Baník Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 32:32 (14:16), v rozstřelu 4:2, stav série: 1:1

Nejlepší střelci: Solák 12/1, Harabiš 7/4 – Bláha 10, Douda 9/1