Jokič titul s Denverem neobhájí. Minnesota otočila sedmý zápas

Minnesota to dokázala. Do semifinále se dostala po 20 letech.
Zdroj: profimedia

• Minnesota to dokázala. Do semifinále se dostala po 20 letech.
  • Zdroj: profimedia

Před 10 dny se stal Nikola Jokič potřetí nejužitečnějším hráčem NBA, svůj Denver ale k obhajobě titulu nedotáhl. V sedmém zápase čtvrtfinále prohrál s Minnesotou 90:98. Domácí přitom v rozhodujícím duelu zpočátku neustále navyšovali náskok a před poločasem vedli už o 20 bodů.

Hvězdný Srb se činil, na palubovce byl neuvěřitelných 47 z celkových 48 minut zápasu, spolu s Murrayem nastříleli 69 bodů, jenže to nestačilo. Zbytek týmu se přičinil pouhými 21 body. Na straně vítězů se střelecké zatížení rozložilo na více hráčů. Timberwolves předvedli historický obrat v rozhodujícím mači, do semifinále se dostali po 20 letech.

Dalším postupujícím je Indiana, i ta rozhodla na palubovce soupeře. V New Yorku přestřílela v sedmém zápase Knicks jasně 130:109. Indiana narazí v semifinále na vítěze základní části Boston, Minnesota se střetne s Dallasem.

NBA, play-off, 2. kolo (čtvrtfinále):

Západní konference – 7. zápas: Denver - Minnesota 90:98, konečný stav série 3:4

Východní konference – 7. zápas: New York - Indiana 109:130, konečný stav série 3:4