čtvrtek 18. července 2024

Český mistr přišel o trenéra a hned ohlásil nástupce

Trenér Brian Priske opouští fotbalovou Spartu. Odchází do Feyenoordu Rotterdam.

Brian Priske působil ve Spartě dva roky.

Brian Priske působil ve Spartě dva roky.
Zdroj: AC Sparta Praha

  • Brian Priske působil ve Spartě dva roky.
  • Zdroj: AC Sparta Praha

Fotbalová Sparta oficiálně oznámila to, o čem se delší dobu více méně s jistotou spekulovalo. Trenér Brian Priske po úspěšně sezoně opouští klub. A to navzdory smlouvě, kterou měl na Letné až do roku 2026.

Dánský lodivod převzal Spartu v létě 2022. Hned na to musel překonat několik těžkých chvil jako vypadnutí z předkola Evropské konferenční ligy, sérii pěti remíz nebo prohru v derby se Slávií. Jarní část sezony ovšem Letenští ovládli a Priske s nimi mohl slavit první titul. V následující sezoně dokázala Sparta titul nejen obhájit, ale přidala i vítězství v domácím poháru. Jediné, čeho se Priske v Praze nedočkal, byla účast v Lize mistrů.

„Brian dal Spartě dva krásné roky, ve kterých jsme byli opravdu úspěšní. Získali jsme tři trofeje a v druhé sezoně jsme se úspěšně prezentovali i v Evropě. Máme za sebou období, které nás všechny obohatilo, posílilo a přineslo spoustu radosti,“ uzavírá etapu Briana Priskeho v klubu sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Značnou měrou ke Sparťanskému úspěchu přispěl další Dán na lavičce Lars Friis, který byl Priskeho pravou rukou a staral se zejména o ofenzivní část hry. Právě on Priskeho na lavičce Sparty nahradí.

Brian Priske zatím míří do Feyenoordu Rotterdam, kde bude k jeho svěřencům patřit mimo jiných bývalý Slávista Ondřej Lingr.

Autor: Ota Černý

Související

Imanol Garcia de Albeniz přestoupil do Sparty.
Fotbal

Těsně před začátkem ligy hlásí Sparta další posilu

Mathias Ross přestupuje do Sparty.
Fotbal

Další Dán na Letné, obranu vyztuží Mathias Ross

Filip Panák je novým kapitánem Sparty.
Fotbal Chance liga

Fotbalová Sparta má nového kapitána

Adam Karabec
Fotbal

Spartu opouští Karabec, přesouvá se do Hamburku