úterý 25. června 2024

Japonec postavil stromový hotel podle návodu na YouTube

Dětský sen o domě na stromě proměnil ve skutečnost až v dospělosti, a to díky návodu na YouTube. Dnes má úspěšný byznysmen z Japonska jeden z nejelegantnějších hotelů v zemi.

0546A951-9C82-4E8E-B436-B2A591CE4433

Stromový hotel v Japonsku.
Zdroj: treeful.net

  • Stromový hotel v Japonsku.
  • Zdroj: treeful.net

Satoru Kikugawa se rozhodl splnit si dětský sen o domku na stromě. Protože neměl vůbec ponětí, jak se takový domek staví, sledoval nejdřív instruktážní videa. Musel se naučit používat kotoučovou pilu a další tesařské náčiní. Trvalo mu to prý dva roky a spoustu pokusů a omylů. "Mnozí mě viděli jenom jako bohatého muže, který si hledá koníček. Moc podpory se mi ze začátku nedostalo," tvrdí podnikatel a dodává, že jediný kdo mu věřil, byla jeho dcera Maha.

První z domků dokončil Kikugawa v roce 2014. Dnes jsou v rezortu už čtyři a každý z nich je postavený tak, aby co nejméně narušoval životní prostředí. Místo klasickými kovovými šrouby a svorníky jsou domky smontované dřevěnými hmoždinkami. Hotel má kompostovací toalety nebo vodu sterilizovanou ultrafialovým světlem namísto chlóru. Podlahy a stropy jsou z drceného dřeva, a to proto, aby se dostalo sluneční záření i k rostlinám, kterým by stavba jinak stínila a narušovala by tak okolní ekosystém. O nechtěný porost na pozemku se pak stará koza Donna. Jedna noc vyjde v přepočtu průměrně na 10 tisíc korun.

Hotel už získal několik ocenění, mezi nimi i zápis do Guinessovy knihy rekordů za nejníže položený dům na stromě na světě, je totiž jen něco málo přes metr nad zemí. Kukigawa plánuje i expandovat do Kambodžy, kde chce stavbou stromového hotelu bránit nelegální těžbě dřeva.

Autor: Nikola Velkoborská

Související

F3Qnkr2WUAAvqMm.jpg
Cestování

Japonské kočičí ostrovy lákají turisty, krmení posílají lidé z celé země

GPhac6VaIAAbLLP
Zahraniční

Rozpolcení Japonci: Na jedné straně horu skrývá plachta, jinde kvůli ní zboří dům

japonská svatba
Zahraniční Vztahy

Seznamovací japonská aplikace má zabránit klesající porodnosti

GPIVLrObAAAvGfR
Zahraniční

Japonsko postihlo další zemětřesení. Udeřilo na stejném místě jako v lednu