sobota 27. července 2024

Jablonec se zachránil, Zlín s Budějovicemi remizoval a zůstává poslední

Nadstavba v čtvrtek pokračovala zápasy ve skupině o záchranu. Jablonec smetl Pardubice 3:0, Bohemians podelhly Karviné 1:3 a České Budějovice remizovaly ve Zlíně 1:1.

Ve skupině o záchranu Zlín remizoval s Českými Budějovicemi.

• Ve skupině o záchranu Zlín remizoval s Českými Budějovicemi.

Ligová nadstavba má za sebou třetí kolo. V něm fotbalisté Jablonce třemi góly ve druhém poločase smetli hosty z Pardubic a díky tříbodovému zisku si zajistili záchranu v nejvyšší lize. Pardubice drží v průběžné minitabulce třetí místo s náskokem pěti bodů na Karvinou, takže jim stále teoreticky hrozí baráž.

FK Jablonec - FK Pardubice 3:0 (0:0)

Branky: 64. Polidar (Alégué), 78. Kratochvíl (Náprstek), 87. Náprstek (Polidar)

Držení míče: 52 % : 48 %.

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:6.

Nováček ligy z Karviné udělal ve třetím kole nadstavby důležitý krok k udržení mezi elitou. Historicky poprvé totiž Karviná zvítězila na hřišti Bohemians a odlepila se tak ode dna tabulky. Nejprve šli sice po chybě karvinského obránce Fleišmana do vedení domácí, ale ve druhém poločase dokázali svěřenci Marka Bielana zápas senzačně otočit. Vítěznou branku navíc připsal odchovanec Bohemky Lukáš Budínský.

Bohmians Praha 1905 - MFK Karviná 1:3 (1:0)

Branky: 20. Matoušek – 48. Mikuš (Ezeh), 53. Budínský, 89. Čavoš (Mikuš)

Držení míče: 60 % : 40 %.

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 13:14.

Nejdůležitější utkání třetího kola nadstavby se ve skupině o záchranu odehrálo ve Zlíně, kam zavítali fotbalisté Českých Budějovic. V souboji dvou aktuálně nejžahavějších adeptů na přímý sestup totiž mohl napovědět, který z nich dostane šanci na záchranu v baráži. Vyrovnané utkání ovšem skončilo remízou 1:1 a to i přesto, že domácí hráli přes 20 minut v deseti. Na posledním místě průběžné tabulky tak zůstal Zlín, ale Budějovice mají náskok pouhého bodu, takže o přímo sestupujícím rozhodnou až další kola.

FC Zlín - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branky: 62. F. Žák – 52. Tranziska

Držení míče: 50 % : 50 %.

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:12.

Autor: Ota Černý