sobota 27. července 2024

Hronkův gól na postup nestačil

Hokejisté Edmontonu zvítězili v sedmém rozhodujícím utkání nad Vancouverem 3:2 a postoupili do finále Západní konference. První gól českého obránce Filipa Hronka v play off na postup nestačil.

Filip Hronek v utkání s Edmontonem

• Filip Hronek v utkání s Edmontonem

Hráči Edmontonu svého soupeře přehrávali. Skórovali ale až v úvodu druhé třetiny. Cody Ceci ve 22. minutě překonal gólmana Silovse. O čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Zachy Hyman. Třígólový náskok zařídil ve 36. minutě Nugent-Hopkins, který skóroval ze spodní části levého kruhu.

Vancouver dokázal snížit až v 52. minutě po střele Conora Garlanda. Čtyři minuty před koncem utkání snížil na 3:2 český obránce Filip Hronek, který se trefil v letošním play off poprvé. Vyrovnat se hráčům Vancouveru už nepodařilo. Edmonton se ve finále Západní konference utká s týmem Dallas Stars, ve kterém hraje Radek Faksa.

VANCOUVER CANUCKS – EDMONTON OILERS 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Konečný stav série: 3:4

Zdroj: nhl.com