Hraniční kontroly nekončí. Evropa podle Rakušana zažívá migrační domino

Ministr vnitra Vít Rakušan inicioval prodloužení hraničních kontrol i přes Nový rok. Vláda jeho návrh namířený proti nelegální migraci podpořila.

Kontroly4

Policisté z hranic nezmizí.
Zdroj: PČR

  • Policisté z hranic nezmizí.
  • Zdroj: PČR

Kontroly na hranicích se Slovenskem měly skončit v těchto dnech, policisté ale z hranic nezmizí. Vláda totiž schválila návrh ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) na jejich prodloužení do 3. ledna. Podle něho se Evropa potýká s migračním dominem. Česká republika proto není jediná, která kontroly zavedla. Ke stejnému kroku přistoupily všechny okolní státy. Kontroly na slovenské hranici dělá Česká republika v koordinaci s Polskem.

Hraniční kontroly nejsou ničím novým, protože podobná opatření Česká republika zavedla už loni, kdy se od září protáhly až do letošního února. Rakušan říká, že současná čísla nelegální migrace jsou stále vysoká, ale situace je už mnohem lepší než loni.

Tématem nelegální migrace a hraničních kontrol by se měla zabývat také schůzka zemí Visegrádské čtyřky, která bude příští týden v Maďarsku. Ke čtyřem členským zemím by se k jednání měli přidat i ministři vnitra z Německa a Rakouska.

Autor: Jan Skala

Související

Seismic-wave-data-recorded-by-seismograph-during-earthquake
Zahraniční

Východ Slovenska postihlo zemětřesení. Nemusí být poslední

profimedia-0669983554
Domácí

Babiš by chtěl za slovenského prezidenta Pellegriniho

František Straka má novou záchrannou misi.
Fotbal

Trenér záchranář František Straka má nové angažmá

36701529510_6fe0674226_b
Zahraniční

Maďarsko jako vyměněné. Nebude bránit sankcím a pustí Švédsko do NATO