Herečka Shannen Doherty bojuje s rakovinou prsu. Zasáhla jí i kosti

Herečka Shannen Doherty informovala o svém boji s rakovinou prsu. Čelí pokročilému stádiu, které již zasahuje i do jejích kosí.

Herečka Shannen Doherty v seriálu BH90210 (2019)

Herečka Shannen Doherty v seriálu BH90210 (2019)
Zdroj: FOX

  • Herečka Shannen Doherty v seriálu BH90210 (2019)
  • Zdroj: FOX

Herečka Shannen Doherty čelí pokročilému stadiu rakoviny prsu, která se rozšířila do jejích kostí. Přesto však zůstává odhodlaná bojovat, neztrácet naději a pokračovat ve své herecké práci. Ve svých 52 letech se rozhodla otevřeně hovořit o své nemoci a zdůraznit důležitost prevence a výzkumu rakoviny.

O svém zdravotním stavu mluvila v rozhovoru pro magazín People. „Nechci umřít,“ prohlásila Doherty v interview a zdůraznila, že i přes nemoc má v plánu účastnit se klinických studií nových léčebných postupů. Jejím hnacím motorem je touha „dokázat“, že může pracovat navzdory diagnóze rakoviny. „Nekončím se životem, láskou, tvorbou a snahou změnit věci k lepšímu. Ještě jsme neskončila,“ řekla pro People.

Doherty bojuje s rakovinou téměř deset let. Nemoc ji byla diagnostikovaná v roce 2015, o rok později se rakovina rozšířila do lymfatických uzlin, a musela absolvovat osm cyklů chemoterapie a radioterapie. I přes období remise v roce 2017 se jí v roce 2020 rakovina vrátila do čtvrtého stádia, což znamená, že se rozšířila mimo svůj původní lokalizační bod.

Herečka se proslavila v 90. letech seriály Beverly Hills 90210 a Čarodějky. V posledních letech ji diváci mohli zaznamenat v sériích Heathers (2018) či BH90210 (2019) a průměrných snímcích Hot Seat (2022), Nikdy není pozdě (2021), Bethany (2017) nebo Knockout (2016).

Autor: Šimon Mitro

Související

rakovina
Zahraniční Zdraví

Na rakovinu zemře každý devátý muž a dvanáctá žena

Kim Basinger ve filmu L. A. - Přísně tajné
Film a TV Osobnosti

Sexsymbol 80. let. Kim Basinger slaví kulatiny

Patrick Dempsey v seriálu Chirurgové
Ostatní Osobnosti

Nejpřitažlivějším mužem světa je Dempsey. Vystřídal Kapitána Ameriku

Emma Stone ve filmu La La Land
Film a TV Výročí

Okouzlující Emma Stone slaví 35. Připomeňte si její nejslavnější role