Domácí se dotáhli v poslední minutě, rozhodla poslední střela v utkání

Karviná vyhrála v Plzni.
Zdroj: FB / Chance Extraliga / Václav Nováček

• Karviná vyhrála v Plzni.
  • Zdroj: FB / Chance Extraliga / Václav Nováček

Jako Sysifos. Plzeňští borci ve třetím zápase finálové série stále valili kámen do kopce. Od první minuty tahali za kratší konec, stále jen doháněli mírný náskok soupeře. Vyrovnat se jim podařilo jen na samém úvodu druhé části, kdy srovnali na 14:14. Když se jim to povedlo podruhé v 60. minutě po trefě Melicha na 26:26 a domácí hala vybuchla nadšením i úlevou, že se jde alespoň na sedmičky, vstoupil na scénu, opět, kanonýr Solák.

Karvinský hrdina dovedl již minulé utkání do prodloužení, které Baník následně vyhrál v sedmičkovém rozstřelu. Nyní ukončil šance domácích na vítězství poslední střelou v plzeňské hale: 26 – 27.

Slezané si tak vezou ze západu Čech nesmírně cenné vítězství, které v sérii hrané na tři výhry znamená mečbol.

Chance extraliga, finále – play-off, 3. zápas:

Plzeň – Karviná 26:27 (13:14), nejlepší střelci: Kostecki 6 - Nantl 6, Patzel 5, Solák 5

Stav série: 1:2