pátek 14. června 2024

FIlippi je hokejistou sezony, na reprezentaci to nestačí

Hokejistou sezony Tipsport extraligy ledního hokeje se stal liberecký Tomáš Filippi. Nejlepším trenérem je opět třinecký Moták.

Tomáš Filippi se stal hokejistou sezony

Tomáš Filippi se stal hokejistou sezony
Zdroj: Profimedia

  • Tomáš Filippi se stal hokejistou sezony
  • Zdroj: Profimedia

Hokejový útočník Tomáš Filippi odehrál nejlepší sezonu v životě. V základní části extraligy sehrál 52 zápasů, ve kterých zaznamenal 62 kanadských bodů (25 gólů a 37 asistencí) a stal se nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Skvělé výkony v letošním ročníku mu vynesly na slavnostním galavečeru označení nejlepšího hokejisty sezony.

„O vítězi rozhodovali samotní hráči, takže si toho nesmírně vážím. Děkuji všem, kteří mi dali hlas, zřejmě mám dobré kamarády. Toto je určitě jedno z největších ocenění, které jsem v kariéře dostal,“ řekl Filippi na slavnostním vyhlášení.

Liberecký forvard sice odehrál životní sezonu a stal se nejproduktivnějším hráčem extraligy, do sestavy české reprezentace na domácí šampionát se ale nevešel. Z oceněných hráčů se na mistrovství světa podívá jen litvínovský Ondřej Kaše, který byl oceněn jako nejlepší hráč utkání.

Z týmu Bílých Tygrů získal ocenění i Jakub Rychlovský, který se stal s 26 góly nejlepším střelcem sezony a Daniel Král jako nejlepší nováček.

Pozadu nezůstali ani Oceláři, kteří získali hned šest cen včetně ocenění za vítěze Tipsport extraligy. Třinecký trenér Zdeněk Moták obhájil trenéra sezony.

Související

Extraligoví mistři z Třince
Hokej

Extraligový mistr se stal nejlepším evropským klubem roku

Kamil Pokorný
Hokej Tipsport ELH

Modrého nahradí v Kometě Pokorný

Jaroslav Modrý
Hokej Tipsport ELH

Kouč Modrý nečekaně končí v Kometě, vrací se zpátky do Ameriky

Jiří Kalous (vpravo) na domácím hokejovém šampionátu
Hokej Tipsport ELH

Sportovním ředitelem Energie se stal asistent trenéra národního týmu