pátek 14. června 2024

Fico leží po další operaci na JIPce. Po schůzce s Pellegrinim vyzval ke klidu

Robert Fico prodělal během dneška další operaci a zůstane minimálně během nadcházejícího víkendu na jednotce intenzivní péče. Pak se rozhodne o jeho převozu do Bratislavy.

438164782_2179704435705967_4289271848474290598_n

Stav Roberta Fica je i nadále velmi vážný.
Zdroj: Facebook/Robert Fico

  • Stav Roberta Fica je i nadále velmi vážný.
  • Zdroj: Facebook/Robert Fico

Slovenský premiér Robert Fico, na něhož byl ve středu odpoledne spáchán atentát, zůstává na jednotce intenzivní péče (JIP) banskobystrické nemocnice. Jeho stav je i nadále velmi vážný a podle zvoleného prezidenta Petera Pellegriniho, který jej krátce navštívil, premiér není zcela mimo ohrožení života a to nejhorší jej bude čekat v příštích dnech. Slovenský úřad vlády důrazně vyzval, aby informace o Ficově zdravotním stavu média i veřejnost čerpala výhradně z oficiálních zdrojů.

Pellegrini údajně při návštěvě v nemocnice s Ficem krátce hovořil o situaci, která je na Slovensku po atentátu velice vypjatá. Oba politici se shodli na tom, že je třeba vyzvat k jejímu zklidnění. Pellegrini pak vyzval ke zklidnění kampaně před volbami do Evropského parlamentu. Toho údajně odmítli uposlechnout tři strany, které však nemají valnou šanci se do Bruselu dostat.

O další léčbě Fica, kterého navštívil jeho syn Michal společně s premiérovou přítelkyní Katarínou Szalayovou, by se mělo rozhodnout v pondělí, kdy se sejde lékařské konzilium. Ve hře je převoz do Bratislavy.

Autor: Jan Skala

Související

prof
Domácí

Pavel vyznamenal Čaputovou. Má stejný Řád bílého lva jako Fico a Alžběta II.

29853732687_6e5132be43_b
Zahraniční

Pellegrini vystřídá ve funkci i v Praze Čaputovou. Přijede za dva týdny

United_States_Secretary_of_Defense_Lloyd_Austin_hosts_Slovakia_Minister_of_Defence_Robert_Kaliňák_at_the_Pentagon_on_March_1,_2024_-_11
Zahraniční

Kaliňák žaluje svého předchůdce. Darování stíhaček byla vlastizrada, tvrdí

Slovenská dálnice D1.
Domácí

Odkazy na nákup dálničních známek do okolních zemí nabízí web eDalnice