sobota 27. července 2024

Dukla se vrací mezi elitu. Po pěti letech

Pražané si zajistili postup výhrou s Prostějovem. Baráž si zahraje Vyškov a Táborsko

Dukla Praha.

Zdroj: fkdukla.cz

• Dukla Praha.
  • Zdroj: fkdukla.cz

Dokázali to. Fotbalisté pražské Dukly si již dvě kola před koncem Národní ligy zajistili přímý postup do nejvyšší soutěže. Definitivu jim zajistila výhra s Prostějovem 3:2, tři body jim na Julisce vystřelil střídající Mešanovič.

Zápas přitom začal pro aspiranty na postup bídně, hosty dostal do vedení ve čtvrté minutě Šimek. Zkušený Hora sice na konci první půli srovnal z penalty, jenže domácí se nepoučili. Prostějov znovu soupeři poodskočil ve 49. minutě díky Harušťákovi a schylovalo se k odkladu oslav.

Jenže tým z Dejvic zabral, v 68. minutě srovnal Vondrášek a za deset minut trefil postupový gól Mešanovič. Další branka už nepadla a tak může Dukla oslavit po pěti letech návrat do nejvyšší soutěže.

Další aspiranti na postup Vyškov a Táborsko své zápasy prohráli a nemají už šanci Duklu předstihnout. Získali ale jistotu baráže, která se hraje na dva zápasy. Střetnou se v ní s dvěmi prvoligovými mužstvy na 14. a 15. místě.

28. kolo: Dukla - Prostějov 3:2 (1:1)

Branky: 45.2+2 Hora, 68. Vondrášek, 78. Mešanovič - 4. Šimek, 49. Harušťák