pátek 14. června 2024

Další politici čelí výhrůžkám. Podezřelého ze Srbska už zadržela policie

S výhrůžkami smrtí politikům se po atentátu na Roberta Fica, roztrhl pytel. Netýká se to je Slovenska, ale i jiných zemí.

GNoJyigXMAEBQAE

Atentát na Roberta Fica spustil vlnu výhrůžek nejen na Slovensku, ale i v některých jiných evropských zemích.
Zdroj: X

  • Atentát na Roberta Fica spustil vlnu výhrůžek nejen na Slovensku, ale i v některých jiných evropských zemích.
  • Zdroj: X

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica (SMER-SD) spustil lavinu výhrůžek, které se snáší na členy slovenské vlády, ale i další politiky vládních koaličních stran. Slovenské úřady se už podle tamního policejního prezidenta Ľubomíra Soláka případy zabývají. Trestní oznámení ohledně výhrůžek zastřelením už podal předseda Nitranského samosprávného kraje Branislav Becík, který je členem koaliční strany HLAS-SD, které šéfuje zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini. Becíkův úřad už rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření nejen ve své budově, ale i v přilehlých ulicích.

Podobné výhrůžky, spojené s atentátem na Fica, hlásí i některé další evropské země. Srbská policie už zadržela muže, který vyhrožoval tamnímu prezidentovi Aleksandaru Vučičovi. Pod jeho příspěvek na sociální síti X, kde Vučič reagoval na slovenské události slovy: „Drahý příteli, modlím se za tebe a za tvé zdraví,“ pachatel napsal, že Vučič je dalším na řadě a brzy se o něm bude psát jako o Ficovi. Výhrůžky smrtí podle svých slov obdržel i polský premiér Donald Tusk.

Zdravotní stav Roberta Fica zůstává stále vážný. Během včerejší pětihodinové operace mu lékaři museli zašít tenké i tlusté střevo, které projektil poškodil a dnes se zabývali další střelou, která zasáhla kyčelní kloub. Z nemocniční zprávy vyplývá, že pokud se nedostaví komplikace, mohl by být premiér za měsíc propuštěn do domácího léčení.

Autor: Jan Skala

Související

prof
Domácí

Pavel vyznamenal Čaputovou. Má stejný Řád bílého lva jako Fico a Alžběta II.

29853732687_6e5132be43_b
Zahraniční

Pellegrini vystřídá ve funkci i v Praze Čaputovou. Přijede za dva týdny

United_States_Secretary_of_Defense_Lloyd_Austin_hosts_Slovakia_Minister_of_Defence_Robert_Kaliňák_at_the_Pentagon_on_March_1,_2024_-_11
Zahraniční

Kaliňák žaluje svého předchůdce. Darování stíhaček byla vlastizrada, tvrdí

Slovenská dálnice D1.
Domácí

Odkazy na nákup dálničních známek do okolních zemí nabízí web eDalnice