pátek 14. června 2024

Čeští hokejisté si jdou pro povinné body, zapojí se hurikán Nečas?

V sobotu čeká český hokejový nároďák papírově nejslabší soupeř. Velká Británie zatím na mistrovství světa nezískala ani bod.

Hokejisty Velká Británie vede Peter Russell.

Hokejisty Velká Británie vede Peter Russell.
Zdroj: Profimedia

  • Hokejisty Velká Británie vede Peter Russell.
  • Zdroj: Profimedia

Potřetí v historii nastoupí čeští hokejisté proti outsiderovi z Velké Británie. Na domácím mistrovství světa by to pro svěřence Radima Rulíka měly být povinné body a také šance zapojit do hry posilu z NHL Martina Nečase, jehož Carolina Hurricanes vypadli z play off. Český produktivní forvard podle posledních informací do Čech přiletí v sobotu dopoledne, takže pro večerní utkání by už mohl být k dispozici.

Naši mají po páteční výhře nad Rakouskem jistotu čtvrtfinále a ve zbylých skupinových utkáních si budou chtít co nejvíce vylepšit svou pozici do vyřazovací části.

Ostrovní tým má na šampionátu jiný cíl. Stejně jako v předchozích letech jde svěřencům Petera Russella hlavně o udržení mezi elitou. Zatím se jim však příliš nedaří, na mistrovství světa v Praze nezískali ještě ani bod a vstřelili pouhých pět gólů. Nejblíže k bodovému zisku měli Britové v posledním utkání proti Dánsku, ale nakonec prohráli 3:4.

Češi na druhé straně mají z dosavadních pěti zápasů 12 bodů, vedou průběžnou tabulku skupiny A a do střetu půjdou jako favorité ve větším klidu. Zápas v pražské O2 Areně začne v sobotu ve 20:20 a přímý přenos zajistí ČT Sport.

Autor: Ota Černý

Související

53164127530_8b53e0923f_b
Zahraniční

Sunak se v průzkumech propadá stále hlouběji. Voliče mu bere radikál Farage

kc-full
Zahraniční

Londýn vypustil do oběhu bankovky s Karlem III. Britové si na ně však počkají

Welsh Corgi
Světové dny Fauna

Den Welsh corgiů

52452483447_be55ab7c2f_b
Zahraniční

Sunakovi hrozí debakl. Jestli vyhrajeme, zavedeme povinnou vojnu, tvrdí