úterý 23. dubna 2024

Češky nestačily na finská dvojčata

Florbalistky čeká po semifinálové lekci duel o druhý světový bronz.

florbalKrupnová.jpg

Zdrcená česká lavička.
Zdroj: Facebook Český florbal

  • Zdrcená česká lavička.
  • Zdroj: Facebook Český florbal

Semifinále Česko–Finsko na mistrovství světa florbalistek se proměnilo v exhibici dvojčat. Kapitánka Veera Kauppi dala čtyři góly a na jeden přihrála sestře. Oona pro změnu zaznamenala čtyři asistence. Seveřanky tak hlavně díky svému druhému útoku zvítězily 8:2.

„Tahle lajna je světová a tisíckrát lepší než jakákoliv švédská formace,“ odvážně prohlásila obránkyně Nela Jiráková, přestože Švédky vládnou florbalovému světu nepřetržitě už od roku 2007.

„Strašně špatně se brání, my na to zatím nedokážeme najít recept a budeme ho hledat do příštích let. Teď už je ale třeba tenhle zápas hodit za hlavu a soustředit se jenom na duel o bronz,“ řekla Jiráková.

Pro Česko je jakákoli medaile obrovským úspěchem. Zatím ji získalo jen jednou, a to bronzovou v roce 2011. K historicky druhému úspěchu však v neděli ráno (8:50, ČT sport) proti Švýcarsku bude potřeba držet se taktických pokynů.

Po semifinále trenér národního týmu Lukáš Procházka pouze konstatoval: „Plán, který jsme měli, nevyšel a nezahráli jsme dobře.“

Autor: Jakub Holý

Související

Bizární scénka na mistrovství světa motocyklů.
Ostatní

Ta je moje! Španěl a Ital se na mistrovství světa přetahovali o motorku

profimedia-0864628062.jpg
Hokej

Hokejistky si zahrají o bronz

profimedia-0863722014.jpg
Hokej

Třinec odvrátil další mečbol

profimedia-0863138190.jpg
Hokej

Třinec si vynutil další cestu do Prahy