čtvrtek 18. července 2024

Češi vyzvou doma Severní Makedonii

Čeští fotbalisté nastoupí dnes v Hradci Králové proti Severní Makedonii. Jedná se o poslední přípravný zápas před evropským šampionátem. Češi vstoupí do utkání bez Michala Sadílka, který se zranil na tříkolce.

Čeští hráči při utkání proti Maltě.

Čeští hráči při utkání proti Maltě.
Zdroj: Rusinova Maria / CNC / Profimedia

  • Čeští hráči při utkání proti Maltě.
  • Zdroj: Rusinova Maria / CNC / Profimedia

Svěřenci Ivana Haška nastoupí dnes v Hradci Králové proti výběru Severní Makedonie. Hlavní trenér postaví podobnou základní sestavu, ve které se česká fotbalová reprezentace představí na nadcházejícím evropském šampionátu.

Češi budou chtít navázat na páteční zápas, ve kterém přejeli Maltu 7:1. Severní Makedonie ovšem nebude jednoduchý soupeř.

„Vypadá to, že to není soupeř zvučného jména, ale porazili Itálii, remizovali s Anglií. Mají tam hráče z dobrých soutěží, nebude to opravdu lehký soupeř. Severní Makedonie třeba Arménii několikrát porazila. Budeme muset hrát absolutně koncentrovaně a být připraveni na to, že jsou nebezpeční v útočné fázi. Mají individuálně vyspělé hráče. V Evropě už nemáte lehkého soupeře, Makedonci sem určitě nepřijeli prohrát“ sdělil na webu FAČR trenér Ivan Hašek.

Ze sestavy vypadl záložník Michal Sadílek, který se v sobotu zranil a neodcestuje ani na EURO. Vedení reprezentace médiím uvedlo, že český reprezentant havaroval na kole. Ukázalo se, že místo pádu z kola se zranil při jízdě na tříkolce, na kterou vyrazil při volném dni se spoluhráči z týmu. Předpokládá se, že Ivan Hašek povolá do národního týmu někoho z náhradníků.

Utkání proti Severní Makedonii se odehraje v Malšovické aréně od 18:00. Přípravný zápas odvysílá Česká televize.

Zdroj: fotbal.cz

Související

České hráčky zkusí navázat na utkání se Španělskem
Fotbal

Češky nastoupí proti Dánkám

profimedia-0888703681
Krimi

Schizofrenik za vraždu nezletilého chlapce jde na 18 let do vězení

České fotbalistky se radují z výhry
Fotbal

Fantazie! Češky porazily mistryně světa

Tomáš Souček vstřelil jediný český gól utkání.
Fotbal EURO 2024

Češi po sympatickém výkonu proti Turecku na Euru končí