úterý 25. června 2024

Češi se s Kanadou utkají o první místo

Čeští hokejisté sehrají poslední utkání v základní skupině A, postaví se proti Kanadě. V případě výhry získají Češi schůdnějšího soupeře.

Čeští hokejisté vyzvou Kanada

Čeští hokejisté vyzvou Kanada
Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

  • Čeští hokejisté vyzvou Kanada
  • Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Česká hokejová reprezentace nastoupí odpoledne již s Davidem Pastrňákem a Pavlem Zachou proti obhájcům zlata z Kanady. V důležité bitvě se týmy utkají o prvenství v tabulce znamenající snadnějšího soupeře ve čtvrtfinále. Český tým získá první místo v případě výhry za tři body.

K českému týmu se v pondělí připojila dvě velká jména, David Pastrňák a Pavel Zacha. Sedmadvacetiletý Pastrňák má možnost rozšířit svou medailovou sbírku. V roce 2022 pomohl české reprezentaci k bronzové medaili. Cesta k medaili je ještě ale daleká, nejdříve se čeští hráči utkají s výběrem Kanady.

„Pár zápasů jsem viděl a vím, že jim to dobře bruslí. Bude to kvalitní zápas a dobrý hokej. Pořád je k mání první místo v tabulce, takže to bude důležitý zápas,“ sdělil v rozhovoru po příletu David Pastrňák.

Druhou posilou před posledním utkáním ve skupině je Pavel Zacha. Spoluhráč Davida Pastrňáka z Bostonu si v reprezentaci odbyde premiéru. Předpokládá se, že hráči Bruins se spolu potkají v lajně i v reprezentaci.

„Bylo by to super. Ale když jsem viděl tým, který tu je, tak je to jméno po jméně výborný hokejista. Hrát můžu s kýmkoliv. S Davidem jsme hráli skoro dvě sezony dohromady, to by mohl být pozitivní faktor,“ okomentoval složení lajn Zacha.

Pokud Češi utkání proti Kanadě vyhrají, postoupí do čtvrtfinále z prvního místa. V případě zisku dvou nebo jednoho bodu mohou čeští reprezentanti postoupit z druhého místa, budou ale muset čekat na výsledky soupeřů.

Zdroj: ceskyhokej.cz

Související

kontejnery
Domácí AI

Chytrý svoz odpadu bude mít v Praze na starosti umělá inteligence

Trenér České fotbalové reprezentace Ivan Hašek.
Fotbal EURO 2024

Češi otevřou druhý víkend mistrovství Evropy důležitým utkáním

Cristiano Ronaldo se proti Česku neprosadil.
Fotbal EURO 2024

Češi na úvod Eura sahali po senzační remíze, nakonec padli

profimedia-0882416873.jpg
Fotbal EURO 2024

Bude hvězdný Ronaldo pro Čechy zkázou nebo spásou?