sobota 27. července 2024

Boston je stále ve hře

Hokejisté Bostonu vyhráli na ledě Floridy 2:1 a snížili stav série na 2:3. Čeští hokejisté se tentokrát do statistik nezapsali.

Brankáři Jeremy Swayman a Linus Ulmark se radují z výhry

• Brankáři Jeremy Swayman a Linus Ulmark se radují z výhry

Morgan Geekie otevřel skóre zápasu v 5. minutě a poslal Boston do vedení. Pětadvacetiletý kanadský centr převzal přihrávku od Jakea DeBruska a bekhendem překonal gólmana Bobrovského. Boston přestřílel Floridu v první třetině 13:4.

Florida vyrovnala na začátku druhé třetiny. Bostonský brankář Jeremy Swayman vypíchl odražený puk přímo k Samovi Reinhartovi, který srovnal na 1:1. Vítězný gól vstřelil necelých deset minut před koncem utkání McAvoy střelou z mezikruží. Trenér Floridy Paul Maurice sice nechal gól přezkoumat kvůli údajnému zákroku na brankáře, ale videorozhodčí neshledal nic sporného a branku uznal. Boston vyhrál na ledě Floridy i díky 28 zákrokům brankáře Swaymana. Bostonský kapitán Brad Marchand do utkání kvůli zranění v horní části těla nenastoupil.

Zdroj: nhl.com