Bojkot inzerentů může zničit síť X, říká Musk

Sociální síť X, dříve Twitter, se potýká s odlivem inzerentů. Ztráty z příjmů z reklamy mohou platformu zničit, říká majitel Elon Musk.

profimedia-0825394204

Elon Musk na summitu DealBook v New Yorku (29. 11. 2023)
Zdroj: Profimedia

  • Elon Musk na summitu DealBook v New Yorku (29. 11. 2023)
  • Zdroj: Profimedia

Elon Musk ostře kritizuje bojkot inzerentních firem, které opouštějí sociální síť X, dříve Twitter. Na veřejném summitu DealBook v New Yorku Elon Musk obvinil firmy, které se připojily k bojkotu reklam na X. Musk uvádí, že se ho snaží firmy vydírat. Inzertní společnosti mizejí z X poté, co vyvstaly obavy z narůstajícího antisemitismu na této platformě. Řada firem pozastavila reklamu na této sociální síti.

Elon Musk prohlásil, že pokud ho někdo s reklamou či penězi chce vydírat, ať jde mírně řečeno do háje. Dále varoval, že takovýto bojkot může síť zničit. Toto tvrzení podpořil slovy, že celý svět bude vědět, že reklamní společnosti zničily X, a že to bude pečlivě zdokumentováno.

Šéfka X, Linda Yaccarino, která je pověřena obnovou reklam na této platformě, uvedla, že X stojí na křižovatce svobody projevu a podpory podnikání a komunita X je silná a připravena přivítat nové inzerenty. K poklesu příjmů z reklam na X dochází již delší dobu. Musk v dubnu uvedl v rozhovoru pro BBC, že „téměř všichni“ inzerenti se vrátili nebo se vrátí. O tři měsíce později však uznal, že příjmy z reklamy klesly o polovinu.

Autor: Šimon Mitro

Související

Mozkový čip od společnosti Neuralink
Zahraniční Technologie

Muskovy mozkové čipy fungují. Pacient ovládá kurzor pouhou myšlenkou

Americký prezident Joe Biden ve svém prvním videu na TikToku.
Zahraniční Sociální sítě

Biden je na TikToku. Sociální síť přitom označuje za hrozbu

33944890310_c8b029b6cd_b
Zahraniční

Kdo lže, Ukrajinci nebo Musk? Žádné Starlinky do Ruska údajně nedodal

profimedia-0842334773
Zahraniční Sociální sítě

Zuckerberg se v Senátu omluvil rodičům dětí, které byly na sítích obtěžovány